Rüyalar Üzerinde Çalışmak

dreams

Rüyalarla çalışmanın en etkili yolu rüya günlüğü tutmaktır.Peki neden rüyalarımızı hatırlamamız bu kadar önemli? Bazen günlük yaşamda öğrenmemiz gereken dersler rüyalarda tekrar sunulur ve onları anlayabilmemiz için rüyaları yorumlayabilmemiz gerekir.Bu mesajlar bize açık açık verilmez semboller arkasına gizlenir ve çözmemiz istenir. Sembolizmin temel nedeni kimi hakikatlerin o hakikatleri öğrenme düzeyine ulaşmamış insanlardan gizlenmesidir. Bu yüzden ruhsal alemden ,bilinçdışından ya da geçmiş karmamızdan artık ne derseniz, gelen bilgi sembollerle iletilir.Buna rüyaların dili denir.Bize düşen onu kullanıp yaşamdaki tıkanıklıklarımızı bulmak ve çözmektir.

Bazı rüya tipleri ve anlamları:

Afet Rüyaları: Deprem, sel, tsunami, yangın ya da bilinmeyen bir afet görmek yaşamınızın bir alanında ani bir değişimin meydana geleceğini gösterir.Genellikle dönüm noktalarını bildirir. Böyle bir rüya gördüyseniz eğer rüyanın detaylarına bakarak bu değişim karşısında nasıl bir tutum sergileyeceğinizi görebilirsiniz.Örneğin ben üç sene önce aklımda farklı bir iş yapma ya da farklı bir açıdan hayata bakma gibi durumlardan fazlasıyla uzakken çok büyük bir felaket olacağı haberini alıyorum ve siren sesleri çalıyordu gördüğüm sadece bir felaketin gelişiydi.Tabi ki uyandığımda korkmuştum.Şu an rüyamı analiz ettiğinde hayatımın gidişatında bir değişiklik olacağı haberi verilmişti bana ve ben bunu geçtiğimiz seneye kadar çözememiştim:)

Yön Rüyaları:Gitmekte olduğunuz yön doğru yolda olup olmadığınızı gösterir.Merdivende, yolda, asansörde yukarı yön doğru yolda olduğunuzu, aşağı yön ise yanlış yönde ilerlediğinizi gösterir.Daireler çiziyorsanız enerjiniz dağılmış anlamına gelmektedir.

Kuzey: Ruhsal rehberlik aradığınız yön, belirsizlik.

Güney:Ruhsal farkındalık

Doğu:Ruhsal kaynak, uyanış, yeniden doğuş

Batı:Keşif yolculuğu, benliğin bilinmeyen yönleri, serüven yaşamak

Uçmak:Sınırların dışına çıkmak farklı boyutlar arasında gezinmek

Düşmek: Eğer uykuya dalarken şiddetli ve ani bir çekiş yaşarsanız astral yolculuk için bedeninizden kötü bir çıkış yaptığınızı gösterir, rüya içinde düşmek ise astral yolculuktan sonra bedeninize kötü bir iniş yapmışsınız anlamlarına gelmektedir.

Yılan Rüyaları: Kundalini enerjisini yani yaşam gücünü temsil ederler.

Para Rüyaları:Kağıt ya da bozuk paralar yaşamınıza gelmekte olan değişiklikleri temsil eder.

Tuvalet Rüyaları:Bu rüyalar içsel çöpümüzü ne kadar temizleyebildiğimizle alakalıdır.Gereksiz düşünce ve deneyimleri bırakabiliyor muyuz?Rüyada tuvaletini yaparken zorlanmak bir şeyleri bastırdığımızı ve bırakmak istemediğimizi gösterir.İshal ise hazır olsak da olmasak da bir şeyleri bırakacağımızı ve sürecin kontrolümüz dışında olacağını gösterir.

Kovalanma -Kaçma : Rüyalarınızda bir şeyden kaçıyorsanız ya da birileri tarafından kovalanıyorsanız bu bir soruna bakmaktan kaçıyorsunuz anlamına gelir.Benim sık gördüğüm rüyalardan biriydi. Ta ki durup kaçtığım şeyle yüzleşip onun üstesinden gelene kadar bu rüyayı çok sık görüyordum en sonunda durup beni kovalayan şeyin peşinden gidip yüzleştim ve ondan sonra bir daha kovalanma rüyası görmedim.O benim görmezden geldiğim sorunumdu ve rüyamdan sonra o sorun çözüldü.

Rüyaların dili başta karışık gelse de her dil gibi içine girip biraz baktıktan sonra az çok anlaşılır gelecektir.Hisler ve bireysel yorumlamalar çok çok önemlidir.Herkesin sembolleri kendine özgüdür ve herkese ruhsal gelişim düzeyine göre mesajlar gönderilir.

Mesajlarınızı yorumlamada başarılar…

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s