Spiritüel Uyanış

IMG_20190420_194402

Her şey  dönüp kendimi bir kez sorgulamamla başladı. Ne yapıyordum, okuduğum okulların anlamı neydi? ben mi istemiştim.Mutlu değildim ama.Kendi isteklerim olduğunu düşünüyordum aslında…Sorgulayana kadar.Kendime söylediğim yalanlar bir bir ayağıma dolanmaya başlamıştı.Hareket edemiyordum.En son çocukluğumdan sonra kendim olmayı bırakmıştım.İçimdeki ışık ,kendime yaptıklarım konusunda beni kendi elimle köşeye sıkıştırmıştı.İlk adım,FARK ETMEK.Karşılaştığım olumsuz her şey benim eserimdi.Önce kabul ettim. Bu biraz sıkıntılı bir süreçti.Hayat yolum bana yoldan çıktın ve ne kadar uzaklaşırsan acın o kadar artar diyordu.Ruh zihin ve beden bölünmesi yaşıyordum.Ruhum yolunu biliyordu ama ben hep egomu takip etmiştim.İstediğimi sandığım bölümü okudum sonra bir dönemimi işsiz olarak geçirdim iş bulana kadar tek sıkıntım işti, işe başladıktan sonra ise burda bir sıkıntı var hissine dönüştü.İçimden bir ses hayatının sonuna kadar bunu yapamazsın diyordu.Anlamlı birşeyler yapmam gerektiğiyle ilgili çok kuvvetli bir duygu hissettim.Normalde o  kadar korkaktım ki değişiklik yapmaktan ödüm kopardı ama hissettiğim duygular cesarette veriyordu.Ne yapacağım hakkında hiç bir fikrim yoktu ama güdüm çok yüksekti ve ilk defa iç sesimi dinledim.Evren’e sordum ben buraya neden geldim sonra sustum cevapları dinlemeye başladım. Kişiler ,semboller ,aniden farkettiklerim ,karşıma çıkan kitaplar (okuduğum kitapları paylaşacağım)gibi çok farklı şekillerde cevaplar aldım.Kendimi akışa bıraktım ve bunu yaparken güvendim.Bizi yaratan ve her canlıyı koruyan güce güvendim.Sonra beni duygusal açıdan doyurmayan işimi bıraktım daha sonra karşıma  keşfettiğim sevdiğim alanlarla ilgili bir çok fırsat çıktı.Hayat amacımızdan uzaklaşınca hayatımızda pürüzler yaratırız.Bunları fark edersek bir sonraki adıma geçebiliriz.

İkinci adım TEMİZLEMEK.Düşünce yollarımı değiştirmeye başladım,başıma gelen durumlara verdiğim otomatik tepkileri gözlemledim ve kendimi değiştirmeye karar verdim. Aslında değiştirmek değil en son çocukken bıraktığım Ben’e ulaşmaya çalışıyordum.Alışkanlıklarımı, düşünce yapımı değiştirmeye çalıştıkça bedenim buna direniyordu.Nasıl mı? Kendimi gözlemlemem sürerken yoga ve meditasyona başladım 2 ay sonra hormon sistemim bozuldu buna bağlı sivilce  problemiyle karşılaştım.Yaklaşık 1 yıl sürdü.Bu sağlık sorunlarıyla bedenimin bana ne anlatmak istediğini sorgulamaya başladım.Bedenim eski düşünce kalıplarımı dışarı atıyordu.Zaten bedeni yaratan düşünce kalıplarımız, var olan düşünce kalıplarımı değiştirmeye başlayınca bedenim sorun çıkarmaya başladı.En önemlisi vücudun dengesini sağlayan hormonlarım düşüncelerimdeki dengesizlikle sarsılmışlardı.Hastalık bu sorunların dışarı atılma biçimiydi.Korkmadım ,bedenim yeniye uyarlanıyordu.Cildim hassas olduğum konulardan biriydi ve uzun bir süre tedavisi sürdü sonuçta korktuğum şeyi yaşadım:) artık dış görünüşüm konusunda çok da takıntılı değilim.

  Karışıklık ,şüphe ,kargaşa,kızgınlık ,umutsuzluk ,hastalık ve acı tüm bu duyguların büyümek için kullanılacak mükemmel fırsatlar olduğunu farkettim.Bir yerde korku sıkıntı varsa orda yapılacak daha çok şey vardır.Sıkılıyorsan ruhun sana daha büyük potansiyele sahipsin ve potansiyelinin altındasın diye uyarı veriyor demektir.Şimdi hayatın bana sunmuş olduğu dersleri öğrenmeye çalışan hakikat yolunun öğrencisiyim.Öğrendiğim deneyimlerimi, yolculuğumu benimle aynı yolda yürüyen düş’ünü,özgürlüğünü takip eden yolculara ulaşma amacındayım.

 Belki sen de ben kimim?, yaşam amacım ne? gibi sorular sorarken kendini görünmeyen alemin bilgilerini ararken buldun, yola çıktın ve belki benzer durumları yaşadın,hissettin.Belki tesadüftür belki de Yol’un öğrencisi olduğun için denk geldin bu yazıya.İçimizdeki ışığı çevremize yaymak için çıkalım yola.Yazının ulaştığı herkese,evrendeki her varlığa içimdeki ışık içinizdeki ışığı selamlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s